Szybkie pranie dywanów

Coraz więcej osób się decyduje na zakup dywanu czy wykładziny do salonu, sypialni lub pokoju dziecka, ponieważ stanowią one świetną izolację podłogi, a także są oryginalnym elementem dekoracyjnym. Żeby długo pozostały jak nowe, trzeba o nie odpowiednio dbać.

Jak są prane dywany?

pranie dywanów kraków cennikKiedy na powierzchni dywanu pojawią się okruszki z jedzenia, sierść zwierząt, piach czy kurz, to wystarczy użyć odkurzacza, aby się ich pozbyć. Jednak kiedy zaplamimy jego powierzchnię czerwonym winem, błotem, krwią czy sokiem z buraków, to może się okazać konieczne prawnie. Można próbować go zaprać miejscowo domowymi środkami lub kupionymi w drogerii detergentami. Jednak trzeba uważać z ich stosowaniem bo można zniszczyć włókna dywanu lub go przemoczyć doprowadzając nawet do powstania pleśni. Jeżeli nie chcemy ryzykować, to najlepiej zlecić profesjonalistom pranie dywanów Kraków cennik obejmuje wiele rodzajów dywanów, wykładzin czy nawet materacy. Ich czyszczenie odbywa się w podobny sposób, ponieważ można to robić na mokro parą wodną lub na sucho specjalnymi detergentami. Oba sposoby dają satysfakcjonujące efekty. Wywabianie trudnych plam z dywanu może być problematyczne, ponieważ czasem wymagają one namaczania, co może się okazać niemożliwe w warunkach domowych. Oddając go do profesjonalnej pralni mamy pewność, że usługa zostanie wykonana we właściwy sposób i otrzymamy z powrotem odświeżony, pachnący i czysty dywan. Dodatkowo pralnie mają możliwość wykonywania dezynfekcji powierzchni dywanu.

Bez względu jak duży dywan posiadamy i jakie zabrudzenia się na nim znajdują, warto go oddać do pralni choć dwa razy w roku, aby go dokładnie wyczyścić i pozbyć się z jego powierzchni bakterii, roztoczy i grzybów groźnych dla naszego i naszych najbliższych zdrowia.