Szybko odzyskałem skasowane z laptopa dane

Nawet nie miałem pojęcia, że jedno błędne kliknięcie czegoś w laptopie dzieli nas od usunięcia z niego wszystkich danych. A tak właśnie było w moim przypadku, gdy postanowiłem odświeżyć system w swoim komputerze. Nie jestem alfą i omegą w dziedzinie informatyki, więc pomyślałem, że przywrócenie ustawień fabrycznych będzie najlepszą opcją.

Jednym kliknięciem usunąłem wszystkie swoje dane

skuteczne odzyskiwanie danych z laptopa w WarszawieNo cóż, niewątpliwie odświeżyłem system w swoim laptopie. Po przywróceniu komputera do ustawień fabrycznych zaczął działać o wiele szybciej. Tyle tylko, że nie umiałem odnaleźć swoich plików. Dopiero po chwili dotarło do mnie, że wszystko usunąłem. Dla takiego laika z informatyki jak ja takie opcje w komputerze nie powinny być w ogóle dostępne. W każdym razie stało się i tyle – musiałem szybko coś wymyślić, żeby odzyskać swoje pliki. Na szczęście ich odzyskanie było łatwiejsze niż myślałem. Wystarczyło jedynie znaleźć firmę IT, która oferowała skuteczne odzyskiwanie danych z laptopa w Warszawie i wybrać się do niej ze swoim przenośnym komputerem. Od razu mnie uspokojono, że dla nich odzyskanie danych w takiej sytuacji to przysłowiowy pryszcz. Zostawiłem im laptopa na jeden dzień. O umówionej godzinie przyszedłem po laptopa i był już gotowy do odbioru. Nie wiem jakim cudem, ale znalazły się na nim z powrotem wszystkie usunięte przeze mnie pliki. Pięćset złotych rachunku uświadomiło mi, żeby nie próbować więcej samodzielnie odświeżać systemu.

Gdy tylko odzyskałem wszystkie usunięte przez nieuwagę dane to poczułem ogromną ulgę. Najważniejsze były dla mnie rodzinne zdjęcia i oczywiście wszystkie pliki z danymi firmowymi. Teraz już wiem, że jak się na czymś nie znamy to zlećmy to komuś, kto się na tym dobrze zna. Tak będzie i bezpieczniej i taniej.