taxi

Taksówka bagażowa jako pomysł na biznes

Wymyślenie własnego pomysłu na biznes nigdy nie jest proste. Trzeba przemyśleć bardzo wiele rzeczy, zanim się cokolwiek zacznie, a nawet to nie gwarantuje nam sukcesu.

Jesteś dobrym kierowcą, a nie masz pomysłu na biznes? Pomyśl nad taxi bagażowym

taxiW końcu może nastąpić wielki wysyp firm świadczących usługi transportowe, nagle nastąpi jakiś przełom, ceny benzyny pójdą ostro w dół i każdy będzie chciał teraz zakładać taką firmę. Może jakiś monopolista lub bardzo znacząca firma na rynku upadnie, i każdy będzie chciał zająć jej miejsce? Formy reklamy też bardzo się zmieniają i nie wiadomo, czy nasz wybrany model promocji się sprawdzi. Dlatego warto jest celować w niszę, która nie jest jeszcze zagospodarowana, więc konkurencja w niej powinna być mniejsza, a nasz sukces nieco pewniejszy. Dobry pomysł to na przykład taksówkowa bagażowa w Poznaniu. W mieście jest zawsze wiele taksówek, choć już nie tak wiele, jak było dawniej. Coraz bardziej skomunikowane miasto i wygodna komunikacja miejsca sprawia, ze większość ludzi wybiera autobus, tramwaj, a w okresie letnim rower miejski, zamiast taksówek. Jednak przewóz większych bagaży, zakupów przysparza wielu problemów każdemu kto nie ma samochodu. Taka taxi bagażowe poznań byłaby zatem pożądana i korzystna dla klientów. Ważne wtedy byłyby ceny. Jeśli byłyby zbyt wysokie to nikt nie skorzysta z naszych usług, więc biznes będzie nieopłacalny. Wiadomo, że nie możemy także pracować poniżej kosztów, ale też nie możemy ustanawiać zaporowych cen. W końcu chcemy mieć jak najwięcej klientów. Najlepiej jest sprawdzić jakie ceny ma nasza konkurencja, żeby móc się do nich dopasować. Taki transport bagażowy przyda się przede wszystkim przy dworcach autobusowych i kolejowych, obok lotniska, ale nie tylko.

Przy galeriach handlowych tez mógłby mieć wzięcie. W końcu duże zakupy trzeba jakoś przewieźć, a taki transport bagażowy się przyda.