Taśmy led jako oświetlenie do sauny

Pomysłów na regenerację oraz odpoczynek jest wiele, jednym z nich jest korzystanie z sauny. I kiedy przyjrzeć się co wpływa na to, że tak łatwo udaje się relaksować w saunie, można wskazać najważniejsze: ciepło. Natomiast w tym miejscu na kompletny relaks wpływa nie tylko wysoka, acz przyjemna temperatura, ale również odpowiednie, wygodne siedziska, możliwość regulacji temperatury i ilości pary oraz oświetlenie. To ostatnie wielu by pominęło, a niesłusznie, ponieważ oświetlenie może być kluczowe do wprowadzenia się w błogi stan relaksu.

Czy taśmy led nadają się do sauny?

taśmy led do saunyŚwiatło dzienne na co dzień wpływa na samopoczucie ludzi i na ich zdrowie, to dlaczego miałoby być inaczej w przypadku sztucznego oświetlenia? Przyjęło się, że cieplejsze barwy światła powodują łatwiejsze przechodzenie organizmu w stan relaksu, natomiast barwy zimniejsze bardziej pobudzają. Jak to zastosować w praktyce, kiedy chce się oświetlić swoją saunę? Najlepiej zastosować oświetlenie sterowane, z tego względu, iż w saunie nie tylko można leżeć bądź siedzieć z zamkniętymi oczami, lecz również pobudzać równocześnie krążenie poprzez masaż szczotką lub biczować się gałązkami. W tych dwóch przypadkach nie warto stosować tej samej barwy światła. W takiej sytuacji bardzo dobrze nadają się do zastosowania taśmy led do saunyprzymocowane za listwą lub ławą będą przyjemnie otulać przytłumionym światłem, nadal bezpiecznie oświetlając wszystkie zakątki sauny rozproszonymi promieniami. Funkcją taśm ledowych jest zmienność kolorystyczna sterowana pilotem – co znacznie uatrakcyjnia pobyt w saunie, oraz możliwość płynnego sterowania jasnością światła. Taśmy led pozwalają też na łatwe łączenie się w dłuższe segmenty przy montażu, co porównując do klasycznego oświetlenia jest znacznym ułatwieniem. Równocześnie w saunie panują trudne warunki dla elektroniki – w tym przypadku przed gorącem i wilgocią ochrania silikonowa izolacja, która jest szczelna i nie pozwala na awarię taśmy ledowej.

Taśmy led jak najbardziej nadają się do zastosowania w saunach – nie dość, że łatwo jest je zamontować wśród wyposażenia sauny, to jeszcze idealnie wpisują się w filozofię odpoczynku w SPA. Pobyt w takim miejscu to nie tylko doznania ciepła i parującej wody, to również doświadczenia zmysłu wzroku. Ważne jest, że żarówki ledowe w takich taśmach pozwalają na pełną dowolność wyboru jeżeli chodzi o kolor światła – każdy przecież ma swoja ulubioną barwę. Światło jest istotnym czynnikiem, który wpływa na osiągnięcie pełnego stanu relaksu. Bez tego byłoby to trudniejsze do zrealizowania. W odpowiednim świetle relaks staje się pełniejszym.