Terenowe koszule dla leśników

Leśnicy mają własne wzory umundurowania, które są zapożyczone od formacji wojskowych, choć różnią się od nich w wielu detalach. Przede wszystkim, koszule mundurowe, używane przez służby leśne mają wygląd galowych koszul, aczkolwiek pozostają odzieżą terenową, przez co muszą spełniać szereg wymagań, stawianych przez personel.

Nowoczesne koszule do munduru służb leśnych

koszule dla leśnictwaPrzede wszystkim, koszule przeznaczone do terenowego użytku zawsze muszą być komfortowe, i nie ograniczać ruchu w żaden sposób. Koszule dla leśnictwa tym bardziej kładą nacisk na to wymaganie, gdyż niejednokrotnie zdarza się iż normalne, nieprzystosowane koszule ograniczają ruch i przeszkadzają w wykonywaniu zadań w terenie. Leśniczy przebywają w terenie przez długi czas, zarówno wykonując wyznaczone zadania jak i odbywając patrole po wyznaczonym terenie jak większość formacji wojskowych, dlatego też kolejnym bardzo ważnym wymaganiem jest komfort oraz wygoda noszenia koszuli przez długi czas. Wojskowy krój został więc uzupełniony o elementy i rozwiązania zapożyczone z najbardziej polecanych koszul sportowych, przez co mundurowe koszule które używane są przez służby leśne należą do najbardziej wygodnych koszul terenowych, mimo wyglądu bardzo dobrze sprawdzających się w trakcie pracy w terenie. Z racji uściślenia wyglądu umundurowania, koszule dla leśniczych są zawsze zielone, utrzymane w jednolitej wojskowej tonacji kolorów, stosowanej od dziesięcioleci.

Dla osób szukających takich koszul do innego rodzaju formacji mundurowej dostępne są jednak warianty, przede wszystkim w obecnie standardowych odcieniach brązu, kamuflażach czy najbardziej rozpowszechnionej czerni. Są one uważane za jedne z najwygodniejszych koszul dla służb mundurowych, przebywających w terenie przez długi czas.