tir

Transport hds a nowy traktor

Kiedy prowadzi się gospodarstwo rolne to wiadomo, że od czasu do czasu trzeba wymienić niektóre maszyny rolnicze. Wszyscy ma prawo się zepsuć, zestarzeć, wchodzą do użytku nowe technologie. Mój ojciec używał do tej pory starego traktora, który odziedziczył jeszcze po dziadku.

Nie każdy traktor może działać jako hds

tirCały czas twierdził, że to rewelacyjny sprzęt, nigdy go nie zawiódł i nie warto inwestować w takie niepotrzebne nowości. Nie dał się przekonać do zakupu, aż w końcu traktor odmówił posłuszeństwa i nie dało się go naprawić. Nie mógł jednak zostawić gospodarki bez nadzoru, bo trzeba było zbierać to co urosło, zanim się zepsuje. Ostatecznie padło na mnie, żebym pojechała po ten traktor. Sama jeździłam na nim wielokrotnie, ale nie widziało mi się, żeby jechać nim tyle kilometrów. To nie transport żwiru, który pakujesz na samochód dostawczy i jedzie z tym. W jedną stronę mogę jechać autobusem albo pociągiem, ale w druga stronę trzeba było coś załatwić. Nie miałam pojęcia jak to załatwić. Traktor był zbyt zbyt wolny, a przy okazji kupiłam też kilka worków nawozu, więc wszystko razem się załadował. Przydałby się jakiś transport ciężarowy z Gdańska, ale do żadnej ciężarówki nie zmieści się nasz traktor. Jazda nim będzie bardzo droga, wolna i będę blokowała ruch innym pojazdom. Pytałam znajomych co o tym sądzą, ale wszyscy kupowali traktor bliżej, niż ojciec. Jednak jeden z kolegów powiedział, że widział kiedyś jak transportuje się kontenery, więc może i dla mnie transport hds będzie dobry. Załaduje się traktor na samochód i można nim jechać. To idealne rozwiązanie! Tańsze, szybsze i wygodniejsze, po prostu lepsze.

Nie musiałam się tułać z traktorem przez godziny, skoro firma transportowa mogła mi go przetransportować tak łatwo. Nie sądziłam, że tak dobrze mi pójdzie, ale najważniejsze, że jeszcze tego samego dnia byłam z traktorem na polu i można było go wykorzystać.