fotograf

Jak trudna jest praca fotografa ślubnego?

Nie każdy zdaję sobie sprawę jak trudna jest praca jako fotograf a zwłaszcza ślubny. Każda para marzy o cudownych, wyjątkowych zdjęciach. Fotografia ślubna jest bardzo trudna. Dlaczego tak jest? A mianowicie fotograf musi być w pracy bardzo kreatywny. Powinien pomóc nam w wyborze scenerii i ogólnego planu.

Fotograf musi zadbać o dobre ustawienie aparatu

fotografNie mogą to być warunki gdzie zniszczy się lub pobrudzi suknia czy garnitur. Ani też, które będą wręcz niemożliwe do pokonania. Fotograf musi spotkać się z parą młodą i wszystko omówić. Da to szansę na wzajemne porozumienie i uniknięcie niejasności. Jeżeli chodzi o wesele i zdjęcia w kościele nie będzie można niczego powtórzyć. Dlatego fotograf musi zadbać o dobre ustawienie aparatu. Podczas wesela często trzeba korzystać z lampy błyskowej, która jest trudna w obsłudze. Także w niektórych kościołach jest bardzo ciemno. Później zostaje sesja ślubna tak samo trudna jak wcześniejsze zadania. Nie zawsze sprzyja pogoda i może nagle zacząć padać deszcz. Fotograf musi posiadać umiejętności by niekorzystne zdarzenie zamienić na korzystne. Przyciąganie klientów to także niełatwa sprawa. Przeważnie w parze idzie z tym obsługa strony internetowej lub bloga na którym się reklamujemy. Wybór odpowiednich materiałów to klucz do sukcesu.

Muszą to być zdjęcia, które przyciągną wielu nowych klientów. Toruń to miasto zapełnione od dobrych fotografów. Tam wybór odpowiedniej osoby jest naprawdę trudny. Najważniejsze to kierować się pierwszym wrażeniem niż później niepotrzebnie wszystko analizować.

Więcej na temat fotografii ślubnej można znaleźć na: vfstudio.eu