Tur w małych traktorkach

Małe pojazdy ciągnikowe są używane głównie w służbach komunalnych, gdzie dzięki ich wielofunkcyjności można nimi wykonać naprawdę dużo pracy. Służą tam do odśnieżania, koszenia traw i przewożenia odpadów, a także do wielu innych prac. Ostatnio powstały nawet jeszcze bardziej uniwersalne wersje z turem.

Mini traktorki wyposażone w tura

mini traktorek z turemJak można jeszcze bardziej usprawnić pracę małego traktorka? Wyposażając go w tura. Tur to dwa ramiona z przodu traktorka, którymi steruje się za pomocą hydrauliki. Na końcu tych ramion można przyczepić odpowiedni osprzęt, za pomocą którego wykonuje się rozmaite czynności. Taki mini traktorek z turem jest maszyną w gruncie rzeczy samowystarczalną. Bez tej funkcji taki traktor miał problem z wieloma rzeczami, na przykład załadunkiem. Zawsze musiały towarzyszyć temu pojazdowi brygady pracownicze, które ładowały na przyczepę odpady, gałęzie i inne komunalne rzeczy. Gdy tylko taki traktorek został wyposażony w tura, te prace mógł wykonywać samemu. Typowy załadunek takiego traktora polegał, na przyjechaniu na miejsce z przyczepą, odłączeniu jej i załadowaniu towaru na nią za pomocą tura, a następnie następowało podczepienie przyczepy i transport. Nie potrzeba było do tego żadnej innej osoby poza samym operatorem. To bardzo usprawnia pracę i ogranicza koszty, ponieważ nie dolicza się tutaj czasu pracy pozostałych osób. Obecnie takie traktorki są bardzo pożądane na rynku usług komunalnych.

Dzięki wymiennym końcówkom można dostosować chwytak tura pod konkretne zadanie. Nie musi być to łyżka do ładowania. Mogą to być widły, które lepiej sprawdzą się w przypadku załadunku gałęzi lub też chwytak hydrauliczny do załadunku drzew. Dla każdego będzie tutaj dostępna jakaś opcja, trzeba ją tylko odpowiednio dopasować i problem będzie z głowy.