karta dużej rodziny

Ulgi dla rodziny a kultura i sztuka czyli karta dużej rodziny

Dostęp do kultury i sztuki jest bardzo ważny dla każdego człowieka, szczególnie dla dzieci. Z tego powodu do najmłodszych skierowanych jest wiele ofert instytucji kulturalnych i ośrodków kultury. Dzięki temu mogą one uczestniczyć w zajęciach plastycznych, muzycznych, tanecznych, teatralnych, chodzić na spektakle teatralne, do kina, czy na koncerty do filharmonii. Jednak bilety na takie przedstawienia i warsztaty bywają bardzo drogie.

Karta dużej rodziny to spore przywileje

karta dużej rodzinyZ tego powodu tak potrzebna była karta dużej rodziny, która gwarantuje zniżki rodzinom wielodzietnym, umożliwiające im dużo tańsze korzystanie z oferty kulturalnej całego kraju. Takie rodziny często domawiały sobie uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, ponieważ nie stać ich było, żeby wybrać się na nie całą rodziną, a nie chciały zostawiać nikogo w domu. Ulgi dla rodziny wielodzietnej rozwiązały ten problem. Taka karta rodzinna sprawia, że cała rodzina może pójść razem do teatru, opery, czy kina, a wszystkie dzieciaki mogą zapisać się na warsztaty w ośrodkach kultury, na które normalnie nie byłoby ich stać. Kultura i sztuka jest teraz w zasięgu rodzin wielodzietnych. To bardzo duża zmiana, w porównaniu do tego co było. Kto z nas widział rodzinę z więcej niż dwójką dzieci na seansie filmowym? Raczej nikt. Karta dużej rodziny może odmienić tą sytuację. Być może powinni wprowadzić podobne udogodnienia dla wszystkich rodzin z małymi dziećmi. W popularnej sieci kinowej są specjalne seanse filmowe z przyciszonym dźwiękiem, dzięki czemu maluchy nie obudzą się podczas filmu,a ich rodzice mogą delektować się filmem.

Takie rozwiązania powinny być częstsze, choć docenia się, że ulgi dla rodziny pozytywnie wpływają na poszerzenie dostępu do kultury i sztuki. Miejmy nadzieję, że politycy zachęceni popularnością karty dużej rodziny zdecydują się na dalsze działania prorodzinne.