Szkolenia miękkie

Umiejętność uczenia się

Kolejnym ważnym atutem jest chęć ciągłego dokształcania się oraz pogłębiania swojej wiedzy na temat pracy na swoim stanowisku. Posiadasz wyższe wykształcenie i jesteś pewny tego, że potrafisz się uczyć? Niestety nawet osoby posiadające licencjat czy też magistra nadal nie potrafią tego robić dobrze.

Pogłębianie wiedzy jest bardzo ważne!

Szkolenia miękkieCzy ktoś z Was pamięta chociażby ze szkoły podstawowej etapy mejozy? Czy pamiętasz jak obliczyć równanie kwadratowe? Typowy przypadek, z którym spotkałam się w życiu: podać wzór na pole powierzchni całkowitej prostopadłościanu. Uczymy się źle, bo ucząc się zapominamy i nie jesteśmy w stanie przełożyć tego na wiedzę praktyczną. Bez wiedzy teoretycznej nie możemy przejść do etapu praktycznego, czyli stoimy w miejscu. Pamiętamy pewnie jeszcze z czasu studiów, jak często walczyliśmy z czasem. Szkolenia miękkie pomagają nam przede wszystkim może nie panowanie nad czasem, ale rozłożenie sobie obowiązków w takich odstępach czasowych, abyśmy nie zwariowali do końca. Często zastanawiamy się jak diagnozuje się pracownika, aby przekonać się, czy on tak naprawdę potrafi się uczyć. Pracodawcy często nas pytają, co nauczyliśmy się w poprzedniej pracy. Jeśli wpiszemy w swoje CV jakieś szkolenie bądźmy pewni, że na pewno dostaniemy takie pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej. Dlatego czasami warto się nad tym zastanowić, co wpisujemy do CV. Pracownicy biurowi często mają problem z prowadzenie efektywnych spotkań. Dość częstym przypadkiem jest sprawa nudzenia się na spotkaniu biznesowym. Jak temu zapobiec? Trenerzy oraz szkoleniowcy często mają w swojej ofercie dość ciekawie prowadzone szkolenia dla urzędników. Tam pracownicy na pewno posiądą wiedzę jak prowadzić efektywne spotkania biznesowe. Pomoże to także w negocjacji najlepszej dla obu stron oferty.

Najgorzej jeśli kandydat nie jest w stanie sobie przypomnieć, czego nauczył się na konkretnym szkoleniu lub jak tego dokonał, że nauczył się paru istotnych rzeczy, które zaprowadziły go do awansu. Umiejętność uczenia się jest zależna od stanowiska.