Sadzonki truskawek

Uprawa truskawek.

Każdy chciałby mieć w swoim ogródku jakieś owoce. Najłatwiejszym i najsmaczniejszym sposobem na to jest uprawa truskawek. Po pierwsze trzeba wybrać jak najlepsze sadzonki truskawek. Ważne jest czy chcemy mieć truskawki na przetwory czy tak zwane deserowe bo są odmiany i takie i takie.

Wszystko o uprawie truskawek

Sadzonki truskawekTruskawki deserowe są większe i bardziej soczyste. Owoce te nie maja szczególnych wymagań glebowych. Będą dobrze rosnąć i plonować ogrodowej byleby nie była ciężka, zlewna i nierozpuszczalna, jak również niezachwaszczona. Na świecie są tysiące odmian truskawek, a w samej tylko Polsce uprawia się ich kilkadziesiąt. Dlaczego aż tyle? Ponieważ truskawki są różne i nie ma jednej idealne. Niektóre są hodowane na handel, inne na przetwory a inne jako truskawki deserowe w miejscu takim jak szkółka truskawek. Kupują sadzonki truskawek powinniśmy zwrócić na to uwagę. Dlatego najlepiej jest aby posadzić w ogrodzie kilka odmian truskawek, aby wydłużyć okres zbioru owoców. Sadzonki truskawek w Polsce dzielą się na trzy rodzaje. Sadzonki zielone, frigo oraz doniczkowane. Dzięki wprowadzaniu nowych technologii produkcji sadzonek truskawek możliwe jest sadzenie ich w ciągu całego okresu wegetowania, czyli od maja do praktycznie pierwszych przymrozków truskawki mogą owocować. Pod truskawki najlepszy będzie nasłoneczniony kawałek ogorodu, dokładnie odchwaszczony najlepiej preparatem typu Roundup. Dla owoców będzie dobrze jak czymś je będziemy nawozić, a chodzi tu o kompost czy stary obornik. Najważniejsze jest aby truskawki pozostały w stanie niezachwaszczonym. Jest tym łatwiejsza im lepiej przygotuje się glebę pod owoce. Dla osób, które nie maja czasu o to dbać polecam zasadzenie truskawek w dołkach obłożonych czarna agrowłókniną. Dzięki temu że włóknina jest czarna chwasty nie mają szans się przebić, a woda może swobodnie wsiąkać w glebę.

No i z truskawek trzeba usuwać wyrastające rozłogi ponieważ gdy za bardzo się nam rozrosną to plony w przyszłym roku będą mniejsze. Ponadto truskawki potrzebują dużo wody więc trzeba je podlewać. Pomimo wszystkiego truskawki zawsze są smaczne i są jednymi z najłatwiejszych w uprawie roślin