Urządzenia odzyskiwania ciepła

System wentylacji mechanicznej, jaki od niedawna zaczął funkcjonować w naszym domu sprawdzał się świetnie. Zwykła wentylacja kanałowa nie była nawet blisko efektywności wymiany powietrza, jaką można było zauważyć po założeniu nowego sprzętu wentylacyjnego, aczkolwiek równie szybko zauważyliśmy jeden, dość znaczący problem z naszym urządzeniem wentylacyjnym.

System rekuperacji do wentylacji mechanicznej

rekuperacja do domu inowrocławWentylacja była aż za dobra, i w zimie bardzo szybko powodowała wychłodzenie pomieszczeń, nawet tych które miały podwyższoną pracę urządzeń ogrzewania domowego. Nie było to najbardziej ekonomiczne, zwłaszcza przy skoku zużycia energii elektrycznej, zużywanej przez sprzęt grzewczy, więc musieliśmy zacząć szukać dobrego rozwiązania tego mankamentu. Okazała się nim rekuperacja do domu Inowrocław ma mnóstwo prywatnych domów, które mają mechaniczną wentylację, a niemal wszystkie wyposażone są w system odzyskiwania ciepła. Taki system niweluje bowiem problem ze zbyt dużą utratą ciepła, wywołaną przez wentylację, i zapewnia znacznie stabilniejsze temperatury w pomieszczeniach. Rekuperatory pobierają ciepło z powietrza które usuwane jest z pomieszczeń, i używają go do ogrzewania powietrza wtłaczanego do pokojów z wentylacją. Dzięki temu, spadki temperatury są nieznaczne, a wzrost zużycia energii elektrycznej znikomy.

W sprzedaży można dostać zarówno rekuperatory autonomiczne, które nie muszą być koniecznie podłączone do mechanicznych systemów wentylacji, oraz takie które są częścią właśnie tego rodzaju systemów. Niektóre systemy mechaniczne mają również wbudowane rekuperatory, i są one najbardziej popularnymi i zachwalanymi rodzajami domowej wentylacji w ogóle. Montaż takiego urządzenia w systemie nie jest szczególnie skomplikowany, i może być bez trudu wykonany bez rozmontowywania urządzeń systemu.