usługi geodezyjne

Usługi geodezyjne świadczone przez oszustów

Wczoraj późnym wieczorem doszło do zatrzymania czterech mężczyzn, którzy w ciągu kilku ostatnich miesięcy oszukali co najmniej kilkanaście osób. Mężczyźni działali głównie na rynku poznańskim oraz na terenie całego województwa.

Należy uważać na usługi geodezyjne

usługi geodezyjnePodawali się oni za pracowników biura świadczącego usługi geodezyjne. Poprzez stronę internetową fikcyjnej firmy, jaką stworzyli pozyskiwali swoich klientów. Niestety wiele osób dało się nabrać na oferowane przez nich korzystne ceny. ,,Jak zapytałem geodetę, jak to możliwe, że ich usługi są tak tanie to poinformował, że są nowi na rynku i chcą przyciągnąć klientów. Był bardzo miły, profesjonalny i dosyć młody wiec uwierzyłem w to co mówił.” – przyznaje jeden z oszukanych mężczyzn. Jakie był sposób działania oszustów zajmujących się geodezją? Swoich klientów pozyskiwali przez stronę internetową, wystarczyło podać numer telefonu a któryś z mężczyzn w ciągu kilku godzin oddzwaniał, pobierał od potencjalnego klienta wszystkie niezbędne dane do dokonania wyceny po czyn podawał nawet kilkaset złotych niższą niż w u profesjonalnego geodety. Następnie przyjeżdżał z całym sprzętem na miejsce pracy, dokonywał, jak się okazało fikcyjnych pomiarów i obliczeń po czym inkasował zapłatę. Umawiał się też z klientem, że jak tylko dokona wszystkich niezbędnych czynności to się skontaktuje po czym do tego kontaktu już nigdy nie dochodziło. Jak się okazało jeden z zatrzymanych mężczyzn studiował kilka lat temu geodezję na jednym z poznańskich uniwersytetów, stąd miał wiedzę jak powinno to wyglądać.
Sprzęt, którym się posługiwali nigdy tak naprawdę nie działał, nie wiadomo też skąd dokładnie mężczyźni kupili atrapy sprzętu geodezyjnego. Poznańska policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które zostały w ten sposób oszukane przez młodych mężczyzn.