Uszlachetnianie druku hot stamping

Hot stamping to technika druku wykorzystująca folię do hot stampingu, dzięki której na warstwie papieru pojawia się metalowy element. Jest to jedna z najczęstszych form ulepszania lub zabezpieczania drukowania. Bardzo typowym wzorem stosowania hot stampingu jest pozłacany lub posrebrzany drut, który nadaje specjalny efekt niemal każdemu produktowi.

Technologia drukarek hot stamping

drukarnia hot stampingJednym z najpopularniejszych produktów emulgowanych jest wizytówka. Z pewnością każdy z Was może kojarzyć wizytówkę z luksusową, wypukłą i charakterystyczną złotą lub srebrną nitką. Drukowanie wizytówek to najlepszy i najłatwiejszy sposób na zaimponowanie potencjalnym klientom lub partnerom biznesowym. Wysoka estetyka tego rozwiązania zachwyca wiele osób, dlatego jeśli chcesz uwiarygodnić swoją wizytówkę, przez wiele osób polecana jest drukarnia hot stamping. Ulotki to kolejny produkt, w którym wprowadzono technologię hot-stampingu. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne, gdy konieczne jest wykazanie ekskluzywności danego produktu. Ulotki firmowe wyróżniają się na tle innych i można śmiało powiedzieć, że dodają wiarygodności danemu produktowi. Aby jednak móc zastosować tę technikę, należy zastosować odpowiednią matrycę. Forma musi być wykonana z materiału łatwo przewodzącego ciepło. Nie jest jednak wystarczająco elastyczny, aby nie odkształcać się pod wpływem temperatury. Najlepiej, jeśli zrobi to ekspert w tej dziedzinie. Podpowie jakie wymagania musi spełnić projekt, aby na jego podstawie powstała forma, aby na końcowym wydruku wytworzyła pożądany wzór.

Dzięki tej technice było możliwe dopracowanie wielu produktów. Oprócz powyższych produktów, metoda ta znajduje szerokie zastosowanie również w produkcji opakowań i pudeł kartonowych. W drogeriach z łatwością znajdziemy kosmetyki w kartonikach z błyszczącymi, tłoczonymi symbolami i nadrukami. Tłoczenie na gorąco to bardzo wygodne rozwiązanie przy produkcji masowej.