Wirtualne spacery na stronach intenetowych hoteli

Od kilku lat na stronach internetowych hoteli i pensjonatów pojawia się możliwość dokładnego obejrzenia wnętrz za pomocą wirtualnego spaceru. Jeśli chcemy wybrać się do danego hotelu to najpierw możemy go sobie odwiedzić wirtualnie. Umożliwia to fotografia 360 stopni połączona w jeden moduł wirtualnego spaceru. Są to po prostu fotografie wykonane specjalną kamerą trójwymiarową.

Większość hoteli można już odwiedzić wirtualnie

wirtualny spacer 360 po hoteluPo kilku latach od umożliwienia hotelom skorzystania z takiej funkcjonalności coraz więcej takich miejsc oferuje już wirtualne odwiedziny. Dla osób, które planują zarezerwować pobyt w danym hotelu jest to duże ułatwienie w podjęciu decyzji. Oczywiście wirtualny spacer 360 po hotelu oferują tylko te miejsca, które rzeczywiście pięknie się prezentują. Bo trzeba jasno powiedzieć, że takich spacerów się nie upiększa, a wnętrza pokazane są po prostu takie jakie są. Klienci planujący zarezerwowanie miejsca w hotelu od razu widzą czy jest on wart stawki, jaka obowiązuje za rezerwację pokoju czy noclegu. A przecież wiadomo, że zwiedzając wirtualnie piękny hotel można się jedynie utwierdzić w takim przekonaniu. A klienci, którzy już zarezerwowali pobyt mogą sobie codziennie oglądać hotel i marzyć już o pobycie w nim. Jeśli zaplanujemy wakacje w pięknym zagranicznym hotelu to możemy go codziennie oglądać i cieszyć się perspektywą spędzenia w nim wakacji. Pojawia się wtedy takie zdrowe niedoczekanie.

Możliwość odwiedzenia hotelu przed dokonaniem w nim rezerwacji jest doskonałym narzędziem marketingowym. Jeśli miejsce jest warte odwiedzenia to dla klientów wirtualny spacer będzie jedynie upewnieniem się w tej kwestii. Hotele mogą na tym jedynie zyskać, ale fajnie by było jakby takie wirtualne spacery były regularnie aktualizowane.