zabawki kreatywne dla dzieci

Wybierać zabawki kreatywne dla dzieci czy pozwolić mu dokonać wyboru samemu

Drogi Rodzicu, wyobraź sobie następującą sytuację: wchodzisz ze swoim 3-letnim dzieckiem do sklepu z zabawkami. Wczoraj przeczytałeś artykuł o tym jakie korzyści płyną z korzystania z zabawek interaktywnych dla dzieci, wiesz, że nie mają one wad, są dostosowane do wieku i umiejętności dzieci.

Jak odpowiednio wybierać zabawki kreatywne dla dzieci?

zabawki kreatywne dla dzieciTwoje dziecko jednak wolałoby kolejnego pluszaka, którego zobaczyło na sklepowej półce. Co robisz? Sprawiasz dziecku przyjemność i kupujesz wypatrzonego przez niego misia czy sama wybierasz którąś z działu zabawek edukacyjnych dla dzieci? Psychologowie dziecięcy radzą abyś posłuchała głosu rozsądku i nie ulegała prośbom dziecka. Wybór kupna upatrzonego przez dziecko pluszaka sprawi mu przyjemność, jednakże będzie ona chwilowa, doskonale wiadomo przecież, że zginie on zaraz w morzu identycznych pluszaków, które dziecko już posiada. Wybór dobrej zabawaki edukacyjnej, dostosowanej do wieku dziecka (dzielą się one na zabawki edukacyjne dla 3-latków, zabawki kreatywne dla dzieci i inne – przy wyborze podstawowym kryterium musi być informacja na opakowaniu dotycząca wieku do jakiego jest dostosowana) sprawi mu w domu nie tylko ogromną przyjemność i wiele zabawy ale także rozwinie całą paletę jego umiejętności, nauczy kreatywności i wielu innych niezbędnych chociażby w szkole zagadnień.

Dziecko bawiące się wyłącznie zabawkami nie wymagającymi od niego kombinowania, myślenia i skupienia się nie są oczywiście dla dziecka złe, dobrze jednak byłoby znaleźć czas i na jedne i na drugie. Pozwólmy dziecku na początku jego drogi, poprzez zabawę, którą przecież uwielbiam, nabywać nowe, potrzebne umiejętności.