Wybór siatki przeciw ptakom

Miejskie ptaki są nieodłącznym elementem architektury wielu miast. Przeważnie są to gołębie, które przesiadują na rynkach czy budynkach. Jednak nocą i w celu założenia gniazda, szukają osłoniętych i cichych miejsc, a balkony do tego są idealne.

Czy siatki na ptaki są wytrzymałe? 

siatka przeciw ptakom na balkonWiele osób ma na balkonie ma liczną roślinność, która niekiedy tworzy małą jungle. To idealne miejsce dla gołębi, które chcą się skryć w bezpiecznym miejscu. Jednak ich wizyta łączy się z niemałym balaganem, hałasem i też odchodami na posadzce. Nie da się ciągle odganiać gołębi, bo one będą stale przylatywać. Znacznie lepsza będzie siatka przeciw ptakom na balkon, którą można w każdej chwili założyć i ściągnąć. Jest to jedno z tańszych rozwiązań, które gwarantuje stu procentową skuteczność. Co prawda siatka będzie widoczna, ale w niewielkim stopniu, gdyż jest bardzo cienka. Tworzy ją kilka cienkich żyłek, które są bardzo wytrzymałe. W sprzedaży jest dostępna siatka przeciw ptakom w kilku wersjach kolorystycznych i o różnych rozmiarach oczek, zatem można jej rodzaj dopasować do konkretnego gatunku ptaków, który odwiedza nasze balkony. Co najważniejsze, siatka jest bezpieczna dla ptaków i można ją zamontować na każdym balkonie. Wystarczy ją rozciągnąć na całej powierzchni balkonu a brzegi zaczepić o specjalne haczyki, które można przykleić do elewacji lub do konstrukcji balkonu. Ponadto można też jego elementy wykorzystać do montażu. Z pewnością jest to bardzo proste do wykonania zadanie dla każdego, kto zmaga się że skrzydkatymi intruzami.

Wbrew pozorom, pozbycie się niechcianych gości z balkonu nie jest trudne, ale wymaga zastosowania odpowiedniej metody. Siatka przeciw ptactwu jest uniwersalna, zatem sprawdzi się na każdym balkonie  i nie tylko, gdyż stosowana jest także na gzymsach.