paczki

Wycieczka do Londynu

Pewnego razu w duszne sierpniowe popołudnie miałem bus do Anglii. Busy do Anglii w naszym mieście odjeżdżają zawsze z tego samego miejsca i dokładnie co 24h. Miałem autobus z naszego dworca PKS z peronu drugiego.

Jadąc autobusem można nadać także paczki

paczki

Zapowiadała się długa podróż ale, że była w nocy to można było się przespać. Autobus odjeżdżał o 18, ale ja już byłem na przystanku godzinę wcześniej. Jak się okazało to było słuszne ponieważ kolejka już była niemiłosiernie długa. No cóż stanąłem w niej, ale miejsce miałem zaklepane bo już kupidem bilet wcześniej więc miałem już spokój. W kolejce podsłuchałem że ten przewoźnik nie jeździ tylko do Anglii ale również oferuje przewóz osób z Anglii do Polski, czyli z powrotem. Ucieszyłem się ponieważ będzie powrót. Wreszcie podjechał autobus i okazało się że połowa ludzi, którzy tam są nadają przesyłki do Anglii dla swojej rodziny. W sumie warto wiedzieć, że można wysłać paczki do Anglii jadąc autobusem. Niewiele czekając wsiadłem do autokaru znalazłem jakieś fajne miejsce i się rozsiadłem. W miarę zbliżania się do granicy zachodniej autobus się zapełniał. Zatrzymywał się głównie w większych miastach, ale po minięciu granicy niemiecko-polskiej nie zatrzymywał się już tak często. Jadąc w Niemczech już było ciemniej i słabiej było wszystko widać, ale wziąłem jakąś książkę i się zaczytałem, aż zasnąłem. Na szczęście jesteśmy w strefie Schengen i nie musiałem się budzić na przejściach granicznych. W końcu dotarliśmy do Londynu i jakie było moje zaskoczenie gdy pogoda była zupełnie inna. Dojechaliśmy o 10 nad ranem, ale pogoda była zupełnie odmienna od tej w Polsce. Było chłodniej zimniej i była mgła. Sprawdziłem jeszcze przewóz osób z powrotem i ruszyłem do hotelu. Nie pamiętam dokładnie jego nazwy, ale już po wejściu był świetny.

Recepcja ful serwis, wzięli bagaże, zaprowadzili do pokoju. Pokój też pełen serwis z łazienką i prysznicem. Wreszcie dostałem swoja wymarzona kąpiel. Nie ma to jak wskoczyć do ciepłej wanny. Zjadłem kolacje i poszedłem spać, w końcu jutro też będę miał intensywny przebieg dnia.