Wygodny kask do jazdy konnej

Kaski do jazdy konnej odróżniają się między sobą wytrzymałością i przeznaczeniem. Ciężkie, mocne kaski używane są przede wszystkim do jazdy wyczynowej, podczas gdy lżejsze odmiany o skorupach z cienkiego tworzywa sztucznego są najczęściej używane podczas pokazów paradnych.

Profesjonalny kask jeździecki od Uvexa

uvex kask jeździeckiProfesjonalne kaski są bardzo łatwe do odróżnienia od wersji amatorskich, głównie używanych do jazdy rekreacyjnej czy też treningów. Mają one bowiem znacznie bardziej rozbudowany fasunek, oraz poduszki amortyzujące, umieszczone pod czaszą dzwonu kasku, nieobecne w amatorskich wariantach. Jednym z najbardziej popularnych modeli jest produkowany przez firmę Uvex kask jeździecki do jazdy pokazowej. Łączy on w sobie bowiem zalety lekkich kasków amatorskich i odmian profesjonalnych w jedną funkcjonalną całość. Skorupa z tworzyw sztucznych jest wystarczająco odporna na uszkodzenia by kask mógł być dopuszczony do dowolnych zawodów i pokazów, aczkolwiek na tyle lekka, iż nie jest niewygodna dla osób które dopiero zaczynają pierwsze treningowe jazdy konne. Noszenie takiego kasku nie jest więc męczące, a sam kask nie przeszkadza w trakcie jazdy i nie obciąża głowy tak, jak ma to niejednokrotnie miejsce w przypadku używania tradycyjnych,  stalowych kasków. Zawodnicy konkurencji wyczynowych doceniają również doskonale wykonany fasunek i pasy mocujące, które nie tylko nie obcierają głowy podczas szybkiej jazdy i gwałtownego ruchu, ale umożliwiają również dokładne dopasowanie fasunku do kształtu głowy.

Kaski te są bardzo popularne w klubach jeździeckich i profesjonalnych drużynach konnych. Są one wykorzystywane są przede wszystkim na najtrudniejszych treningach, na których ryzyko wypadku jest o wiele wyższe niż podczas jazdy rekreacyjnej.