nagrobki granitowe

Wykonuję nagrobki granitowe

Parę miesięcy temu dostałam pracę w jednym z zakładów kamieniarskim w Toruniu. Nie była to dla mnie praca marzeń, ale w tamtym momencie potrzebowałam zajęcia i dodatkowej gotówki.

Nagrobki granitowe powinny być eleganckie

nagrobki granitoweWiadomo, że przy mojej posturze raczej nie będę dźwigała bloków kamienia, z obróbką też miałabym pewnie nie mały problem. Jednak już robieniem zdobień i wykańczaniem mogę się zajmować. Widzę przy tym jakie preferencje mają nasi klienci. Przede wszystkim wybierają oni standardowe ciemne, najczęściej czarne nagrobki granitowe. Są proste i nie wyróżniają się niczym szczególnym. Mi też takie się najbardziej podobają, ponieważ cmentarz to w końcu nie pokaz mody ani nic takiego. Niestety, nie wszyscy to rozumieją i potem widać takie koszmarki jak wielkie pomniki granitowe na cmentarzach. Widać je z daleka już jak się wejdzie na cmentarz. Małe dzieci często dostają pomniki z aniołkami, dorośli pomniki Jezusa, Marii czy jakiegoś świętego. Są wyższe nawet od człowieka i patrzą się na nas z góry. Mi się takie rzeczy bardzo nie podobają. Nagrobki granitowe powinny być proste i eleganckie, a nie wielkie, i przerażające. Bardzo nie lubię pracować z takimi pomnikami, bo mam wewnętrzny opór przed ich jeszcze większym zdobieniem. Jednak klient nasz pan i nie mam wyboru. Wszystko musi być tak jak na zamówieniu.

Ostatnio nie trafiały mi się takie rzeczy, z czego byłam bardzo zadowolona, jednak już szef powiedział, ze znowu ktoś zamówił te wielkie, paskudne pomniki granitowe. Mam nadzieję, ze jakoś mnie to ominie, choć i tak pewnie mi się trafi to zadanie i zdobienia.