Wytrzymałe wózki platformowe

 

Praca na magazynie sklepowym jest pracą fizyczną. Prawie przez cały dzień musimy przenosić ciężkie przedmioty z miejsca na miejscu, ponieważ albo przyjedzie nowa dostawa i musimy ułożyć produkty na regałach magazynu, albo trzeba uzupełnić regały sklepowe. Na szczęście nie musimy robić tego wszystkiego ręcznie. Właśnie po to są wózki, na których zmieścimy dużo towarów.

Funkcjonalny wózek do magazynu

wózek platformowyWózki tego typu są bardzo dobre. Ich powierzchnia jest wielkości standardowej palety, dzięki temu nie trzeba wszystkiego przenosić ręcznie. można zapakować od razu całą paletę. Wózek platformowy ma bardzo dużo udźwig, dlatego nie trzeba przejmować się ograniczeniami. Standardowy udźwig wózka platformowego to jakieś piętnaście ton, przy czym zazwyczaj gabaryt towarów nie pozwala na taką ładowność. Wszystko zależy od tego, co nim transportujemy. Wózek zazwyczaj ma podnośnik mechaniczny, dzięki czemu można dostosować jego wysokość do wysokości półek, na których chcemy składować dany towar. W takim wózku zamocowane są cztery mocne koła, z czego tylna oś jest skrętna. W ten sposób znacznie poprawiono sterowność w tych wózkach. Można się nimi poruszać w miejscach, w których zazwyczaj jest dość ciasno. Takie wózki mają często zabezpieczenia, takie jak wysuwane barierki, aby towar z nich nie wypadał podczas jego transportu. W ten sposób można byc pewnym, że nie spowodujemy strat.

Wózki platformowe są bardzo dobre, dlatego sklepy je kupują do swoich magazynów. Można w nich przewozić dosłownie wszystko. Kupując wózek najlepiej udać się do producenta, ponieważ ma on najniższe ceny. Dodatkowo proces gwarancyjny będzie dużo krótszy, gdyż wózek nie musi przechodzić z rąk do rąk u pośredników. Takie rzeczy są naprawdę bardzo znaczące, gdyż wpływają na czas.