Wzrost zatrudnienia pracowników z Nepalu

Bezrobocie w Polsce sukcesywnie spada i obecnie jest najniższe od lat. Z jednej strony jest to oczywiście powód do radości, z drugie jednak strony polscy pracodawcy zaczynają narzekać na brak chętnych do pracy. W efekcie w Polsce przybywa cudzoziemców, którzy maja za zadanie załatać lukę na rynku.

Czy zatrudnienie pracownika z Nepalu jest legalne?

jak legalnie zatrudnić pracownika z nepaluZjawisko emigracji zarobkowej jest znane socjologom socjologom od bardzo dawna, jednak w ostatnim czasie znacząco przybrało na sile. W Polsce również nie brakuje imigrantów różnych nacji. Trzeba podkreślić, że spora część pracowników z zagranicy pracuje na czarno. Nie mogą wówczas liczyć na ubezpieczenie społeczne iż zdrowotne. Jest to sytuacja niekomfortowa. Władze robią co tylko mogą, żeby zachęcić pracodawców do zawierania legalnych umów. W Polsce mieszkają i pracuj osoby różnych narodowości. Oczywiście najwięcej jest pracowników z Ukrainy i Rosji. W ostatnim czasie jednak pojawiają się u nas mieszkańcy Azji, którzy pochodzą między innymi z Nepalu. Nepal to niewielkie państwo demokratyczne, które znajduje się w środkowej części Himalajów. Niektórzy pracodawcy zastanawiają się, jak legalnie zatrudnić pracownika z Nepalu. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy skorzystać z usług profesjonalnej agencji zajmującej się rekrutacją cudzoziemców. Za pośrednictwem takiej agencji można pozyskać zarówno niewykwalifikowanych, jak i wykwalifikowanych pracowników.

Profesjonalne agencje pracy załatwiają wszelkie potrzebne formalności do tego, żeby legalnie zatrudnić cudzoziemca. Od dłuższego już czasu przybywa  w Polsce legalnych pracowników ze Wschodu, którzy mogą liczyć na umowy o pracę oraz ubezpieczenie społeczne. Przybywa między innymi pracowników z Ukrainy i Nepalu.