dachy kryte strzechą

Zabezpieczamy solidne dachy kryte strzechą przed ogniem

Zawsze bardzo podobał mi się dach z trzciny, dlatego od jakiegoś czasu go mamy u siebie. Jednak takie budulce jak słoma mogą być łatwopalne. O tym, że mogą być łatwopalne, pomyśleliśmy dopiero po założeniu, i trochę się przestraszyliśmy, co teraz zrobić.

Dachy kryte strzechą i przepiękny dom

dachy kryte strzechąNie wiedzieliśmy, czy jest w ogóle jakiś sposób na dachy ze strzechy, bo nie znaliśmy się na tym. Nasz tata jest w gorącej wodzie kąpany, i jak coś mu się spodoba, to nie przemyśli, tylko zakłada. Z jednej strony to fajnie, bo wizualnie mamy przepiękny dom teraz, ale jeśli mógłby łatwo splunąć, i solidne dachy kryte strzechą zajęłyby się ogniem, to wtedy pojawia się mały problem. Poszperałam w internecie, i pojeździłam do różnych budowlanych sklepów, aby zapytać, czy jest jakiś sposób, aby zaradzić na łatwopalność. Pan w sklepie budowlanym, powiedział mi, że spokojnie, nie ma się czym martwić. My i nasze altany z trzciny możemy spać spokojnie, ponieważ są specjalne impregnaty. Jest taki jeden środek, który rozpuszcza się w wodzie i należy nim pokryć strzechę. Dokładnie o tym poczytałam, i od razu go kupiłam, żeby zabezpieczyć nasz dom. Trochę mi ulżyło, bo bałam się, że nasze piękne altany kryte strzechą, mogą w łatwy sposób zająć się płomieniami. Wiadomo, że nawet , jak ktoś bardzo by uważał, to jakaś niepowołana iskierka mogłaby się przedostać. Aż strach pomyśleć, co by było, jakby komuś jakiś niedopałek papierosa spadł z dachu przed zaimpregnowaniem, lub jakaś sadza z komina.

No ale na szczęście znaleźliśmy jak zawsze rozwiązanie, na gorącą głowę naszego taty, który najpierw wykona jakiś pomysł, a dopiero potem pomyśli, czy nie będzie on miał żadnych konsekwencji. I tak go kochamy za to jaki jest, bo nigdy nie można się z nim nudzić. Przynajmniej w domu jest bardzo wesoło i mamy urozmaicenia.