Zabieg artroskopii kolana bezpieczną metodą leczenia

Małoinwazyjna metoda diagnostyczno-lecznicza, która nazywana jest wziernikowaniem, polega na wprowadzeniu do wnętrza stawu endoskopu. Układ optyczny z kamerą wprowadzany jest przez niewielkie nacięcia na skórze. Kolejnym krokiem jest wypełnienie stawu substancją, która wykazuje właściwości rozciągające torebkę stawową. Dzięki to można ocenić miejsca połączeń kości, a także wprowadzić dodatkowe narzędzie. 

Zalety artroskopii kolana

artroskopia kolana śląskJednym z nich jest haczyk, który umożliwia dotarcie do najtrudniej dostępnych miejsc. Obraz z kamery wziernika odtwarzany jest na ekranie monitora. Jest on zlokalizowany na sali operacyjnej. Dzięki temu lekarz może dokonać dokładnych oględzin różnych elementów stawu, a także zaplanować przebieg operacji. Czas trwania zabiegu jest zależny przede wszystkim od rozległości zmian. Odbywa się pod narkozą miejscową lub ogólną. W wielu miastach wykonywana jest artroskopia kolana Śląsk jest miejscem, gdzie lekarze często korzystają z tej metody. Jest doskonałą alternatywą dla operacji otwartych, gdyż nie powoduje występowania dużych dolegliwości pooperacyjnych oraz ran, a także skraca czas rekonwalescencji. Z metody tej można skorzystać zwłaszcza w przypadku pacjentów, których problemem są urazy stawu różnego pochodzenia, a także złamania śródstawowe, uszkodzenie struktur kolana, które pojawiają się na skutek przeciążeń.

Dzięki artroskopii można usunąć zmiany reumatoidalne, zwyrodnieniowe i wytwórcze, pozbyć się zrostów oraz tkanki zapalnej i nowotworowej. Dzięki zabiegowi można pozbyć się także ciał obcych ze stawów, zrekonstruować naciągnięte ścięgna, więzadła oraz chrząstkę stawową. Zabieg ten sprawdza się w przypadku niestabilności stawów. Wykorzystuje się do niego miniaturowe narzędzia, które umożliwiają prawidłowe przeprowadzenie operacji.