Zabiegi w komorze barycznej

Jest wiele chorób, które z uwagi na ich specyfikę, nie są leczone skuteczną metodą, ponieważ jeszcze jej nie znaleziono. Jednakże badania naukowe dowodzą, że w wielu takich przypadkach, pomocy okazuje się czysty tlen pod odpowiednim ciśnieniem.

Jak na ciało wpływa tlenoterapia?

skuteczna terapia hiperbaryczna - warszawaW niektórych ciężkich chorobach i dolegliwościach stosowane jest leczenie inwazyjne, które może być skuteczne, ale powodujące też liczne skutki uboczne. Nie mniej jednak nie brakuje na rynku metod naturalnych, które z pozoru mogą wyglądać na mało efektywne, ale w rzeczywistości przynoszą zaskakujące efekty. Jedną z nich jest skuteczna terapia hiperbaryczna – Warszawa jest miejscowością, w której prowadzona ona jest w kilku szpitalach, placówkach rehabilitacyjnych czy ośrodkach szkoleniowo – sportowych. Zabiegi w komorze hiperbarycznej nie są skomplikowane, gdyż pacjenci leżą, siedzą lub stoją w nich, wdychając czysty tlen pod trzy razy wyższym ciśnieniem niż atmosferyczne. Dzięki temu, pokonuje on barierę przenikalności i trafia bezpośrednio do narządów czy tkanek. Co istotne, podczas tlenoterapii, tlen jest w stanie dotrzeć do nieukrwionych miejsc od dłuższego czasu, co jest niemożliwe w normalnych warunkach. Przeważnie większość osób może korzystać z takiego zabiegu, ale są też pewne przeciwskazania, które obejmują między innymi: gorączkę, rozrusznik serca, ciąża, infekcje wirusowe, zwłaszcza zatok i oskrzeli czy nowotwory leczone chemioterapią. Dla wielu pacjentów tlenoterapia jest jedynym, skutecznym środkiem leczniczym.

W celu osiągnięcia pożądanych efektów, konieczne jest wykonanie serii zabiegów w komorze hiperbarycznej. Najczęściej jest tu mowa o dziesięciu – dwunastu zabiegach, wykonywanych w określonych odstępach czasu. Można je wykonać w wielu miastach Polski.