Zainwestowałem w budowę domów jednorodzinnych

Przez wiele lat oszczędzaliśmy z żoną pieniądze po to, żeby móc je zainwestować w jakiś dochodowy biznes. Oszczędzaniem zajmuje się moja żona, ale to ja miałem wymyślić sposób na pomnożenie zgromadzonego przez nas kapitału. Postanowiłem spróbować swoich sił w branży deweloperskiej i postawić kilka domów na sprzedaż. Mam nadzieję, że ta inwestycja okaże się trafiona.

Domy zaprojektowali mi znani wrocławscy architekci

szybkie projektowanie domów we wrocławiuJak ja coś postanowię to od razu biorę się do działania. Najpierw kupiłem ogromną działkę pod Wrocławiem, bo trafiła się świetna okazja na ziemię po dobrej cenie. Za metr zapłaciłem sto złotych, a w tej lokalizacji to wręcz jak za darmo. Potem od razu znalazłem architektów oferujących szybkie projektowanie domów we Wrocławiu. Zależało mi na czasie, więc znalazłem renomowaną pracownię, która bardzo szybko projektuje nowoczesne domy jednorodzinne. Na początek postanowiliśmy z żoną, że postawimy pięć domów. To inwestycja rzędu trzech milionów złotych – jeśli do tego doliczyć oczywiście koszt działki. Jak już miałem zrobione projekty to odwiedziłem wszystkie możliwe urzędy, żeby załatwić pozwolenie na budowę. W międzyczasie musiałem załatwić media, których podłączenie potrwa jeszcze pewnie z rok. Wynająłem też dużą firmę budowlaną, która zrealizuje stworzone przez pracownię architektoniczną projekty. Jestem pełen wiary i nadziei, że zainwestowane pieniądze zwrócą mi się z nawiązką.

Uważam, że nie ma dzisiaj lepszej możliwości na zainwestowanie pieniędzy niż nieruchomości. Domy jednorodzinne w stanie deweloperskim sprzedają się jak świeże bułeczki. Co więcej – można na tym naprawdę dużo zarobić, ale trzeba patrzeć na koszty każdego etapu budowy. Ja wynegocjowałem z firmą budowlaną bardzo dobre warunki, więc jest duża szansa na spory zysk po sprzedaży domów.