Zakup beciku na uroczystość chrztu

Narodziny dziecka przynoszą wiele radości i są wielkim sprawdzianem dla rodziców. Czasem wiedza książkowa nijak ma się do zastanej rzeczywistości. Po kilku miesiącach od narodzin czeka pierwsza ważna uroczystość, która wymaga odpowiedniej oprawy. Warto z odpowiednim wyprzedzeniem znaleźć „wyjściowe” ubranko dla małego bohatera tego dnia. Jednak to nie wszystko. 

Chrzest – becik dla niemowlęcia

beciki dla niemowląt do chrztuOd wielu lat dzieci są przynoszone do chrztu w beciku. W ten sposób wygodnie się trzyma niemowlę, które jest dość mocno opatulone przyjemnym dla skóry materiałem, wypełnionym lekką, syntetyczną włókniną. Beciki dla niemowląt do chrztu są tradycyjnym elementem tej uroczystości, ale nie tylko. Zdecydowana większość mam używa beciku także w domu. Po prostu jest to bardzo wygodny sposób trzymania i przenoszenia dziecka. Niemowlę w beciku czuje się pewnie i bezpiecznie. Wiele położnych jest zdania, by owijać dziecko becikiem dość ciasno, ponieważ wtedy jest mu ciepło i ma poczucie bezpieczeństwa. Chrzest dotyczy zwykle bardzo małych, często kilkumiesięcznych dzieci. Trudno tak małe dziecko przez całą mszę utrzymać na rękach – najlepszym do tego sposobem jest owinięcie maluszka becikiem. Warto dodać, że takie beciki występują w kolorze białym, co ma podkreślić uroczysty charakter chrztu. Często ozdobione są koronką oraz haftem. Materiał jest łatwy do utrzymania w czystości.  Natomiast te używane w domu mają kolorowe nadruki. Jedne i drugie dobrze sprawdzają się w swojej roli.  Dzieci są zadowolone i mamy też.

Wyjątkowe uroczystości, zwłaszcza, w których uczestniczą dzieci sprawiają, ze z większą uwagą wybieramy to, w czym pójdziemy. Ważną kwestią jest także wygoda – nie tylko dla dziecka, ale też dla rodziców. Warto o tym pamiętać, podczas zakupów. Dziecko musi czuć się komfortowo, a także bezpiecznie. Biorąc pod uwagę współczesny wybór w sklepach, to nie problem.