Zakupiłem tani opał na zimę

 

Nigdy nie przepadałem za zimą z wiadomych dla mnie powodów. Musiałem palić w piecu, odśnieżać samochód i rzadko wychodziłem w takim okresie z domu. Zawsze wolałem jak jest upał. Lepiej się wtedy czułem. Ale ta zima była wyjątkowo dobra dla mnie.

Ogłoszenie z niedrogim drewnem na opał

niedrogie drewno opałowe z rybnikaDoszedłem do wniosku, że nie wyjadę nigdy na stałe do ciepłych krajów i postanowiłem pogodzić się z panującym u nas klimatem. Ogrzewanie domu było także przyjemniejszą kwestią, ponieważ znalazłem niedrogie drewno opałowe z rybnika a wszystko zadziało się przez przypadek. Drewno wcześniej kupowałem z jednego miejsca, bo tak na prawdę nie chciało mi się nic innego szukać. Płaciłem słono za swoje lenistwo, ale taką już miałem naturę. Pewnego dnia jak odwiedziłem starego znajomego, to zauważyłem, że na tablicy informacyjnej w jego bloku wisiało ogłoszenie. Na sprzedaż było tanie drewno opałowe i zapytałem go od razu czy wie kto jest autorem tego ogłoszenia. Dowiedziałem się wtedy, że jego kuzyn handluje drewnem bardzo dobrej jakości a ceny ma tak niskie, ponieważ udało mu się dogadać z kimś z branży. Kiedy wróciłem do domu to zadzwoniłem do tego chłopaka. Zaznaczyłem też, że jestem z polecenia Maćka, mojego znajomego. Liczyłem na jakieś zniżki z uwagi znajomości i rzeczywiście takie dostałem. Kupiłem zapas drewna opałowego na całą zimę i zapłaciłem prawie trzydzieści procent mniej jak do tej pory. Drewno było idealne na opał i grzanie w domu stało się istną przyjemnością. Takie interesy zawsze lubiłem.

Zima zleciała mi szybko i przyjemnie. Tego roku się do niej przygotowałem i nie robiłem nic na ostatnią chwilę. Nawet udało mi się w listopadzie opony wymienić a w moim przypadku to na prawdę była rzadkość. Z Maćkiem spotykałem się nawet częściej.