drut żyletkowy

Zapora z drutu kolczastego żyletkowego

Zarówno tereny cywilne, jak i wojskowe, posesje prywatne i przemysłowe, tereny rolnicze i leśne – wszystkie wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. W zależności od tego, jak dobrze strzeżony powinien być dany teren, a także jaką funkcję pełni, wyboru możemy dokonywać spośród różnych materiałów. Drut kolczasty żyletkowy jest mocny i niebezpieczny.

Drut kolczasty żyletkowy zapora nie do przejścia

drut żyletkowyUwzględniając konkretne potrzeby, zdecydować się możemy na ogrodzenia tradycyjne, wzmacniane lub zasieki. Drut kolczasty żyletkowy to ulepszona wersja doskonale znanego drutu kolczastego. Jest on, względem poprzednika, wzbogacony o linię ostrych noży – blaszek, które wplątane w ciało człowieka czy też zwierzęcia spowodować mogą ogromne uszkodzenia ciała i trudno gojące się rany. Drut concertina i inne zasieki, których bazę stanowi drut żyletkowy, znajdują zastosowanie przede wszystkich w zabezpieczaniu obiektów wojskowych i militarnych. Tworzą ogrodzenia koszarów i baz wojskowych. Stanowią też ogrodzenia uzupełniające dla więziennych murów. Coraz częściej jednak concertiny znajdują zastosowanie w przypadku obiektów cywilnych. Zastępują zabezpieczenia ze standardowego drutu kolczastego. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że są znacznie trwalsze i trudniejsze do sforsowania. W tym przypadku nie wystarczy po prostu przeciąć kilku oczek – takie działanie bowiem dodatkowo splątuje konstrukcję, a w przypadku dalszej interwencji może poranić.

Drut kolczasty żyletkowy można także zauważyć na ogrodzeniach lotnisk oraz innych obiektów cywilnych. Podkreślić jednak trzeba, że nie jest to forma odpowiednia to ochrony posesji prywatnych, przy których znaleźć się mogą przechodnie bądź dzieci. Jest to po prostu zbyt niebezpieczne.