Złote kolczyki dobrym pomysłem na prezent

 

Drodzy Panowie, kto z nas nie błądził po korytarzach galerii, bijąc się od kilku godzin z myślami, jaki prezent kupić kobiecie… Niezależnie, czy obdarowywaną ma być koleżanka, ciocia czy żona, kupno podarunku w tym przypadku stanowi dla mężczyzny nie lada wyzwanie.

Ze złotych kolczyków będzie zadowolona każda kobieta

złote kolczyki wisząceZłoto posiada bogatą historię sięgającą aż IV wieku p.n.e. Życzeniem największych władców tego świata było zdobienie złotem elementów garderoby, czy wyposażenia domów. Kobiety ozdabiały swoje ciała wyrobami jubilerskimi ze złota. Przez długi czas był to najbardziej pożądany metal szlachetny, a jego wartość w historii była używana jako standard dla wielu walut. Złoto było używane jako symbol czystości, wartości, królewskości, i szczególnie ról, które łączyły te cechy. Dlatego zapewniam, że doskonałym pomysłem na udany prezent są złote kolczyki wiszące. Wbrew pozorom nie jest to szablonowy upominek. W obecnych czasach wszystkie sklepy jubilerskie dysponują szerokim wyborem takiej biżuterii. Kształty, jakie mogą przybrać kolczyki, znajdą uznanie wśród najbardziej wymagających kobiet. Do wyboru są elementy świata roślinnego i zwierzęcego, różnego rodzaju symbole, czy proste np. w kształcie słupków. Na cenę oczywiście ma wpływ próba złota kolczyków, jednakże nie wynika ona z ich kształtu, bo zdarzają się kolczyki ładniejsze z tą niższą próbą. Jaki budżet należy przygotować – w promocji można kupić już od ok. 100 zł, w pobliżu kwoty 200 zł wybór jest już znacznie ciekawszy. Oczywiście im wyżej cenowo, tym bardziej finezyjne kolczyki możemy zakupić.

Prezent w postaci kolczyków to wciąż dobry pomysł. Nie należy martwić się ich wyborem, ponieważ w sklepach służą pomocą profesjonalne sprzedawczynie. Ponadto kolczyki mogą stanowić pomysł na kolejny prezent, aby dokupić do nich wisiorek na szyję.