trener personalny

Jak zostać trenerem personalnym?

Zawód wydaje się, że bardzo łatwy. Mówisz innym co mają robić. A inni za to Ci płacą. Jednak okazuje się, że trener personalny to nie jest taki łatwy zawód. Przede wszystkim wymaga ono dużego doświadczenia oraz cierpliwości i chęci nauki.

Warszawski trener personalny musi mieć wiedzę

trener personalnyBowiem trener personalny warszawa musi być wykształcony na różnych płaszczyznach. Przede wszystkim najważniejsza kwestią jest dietetyka, suplementacja, trening funkcjonalny, trening personalny, trening na taśmach, trening siłowy oraz medyczny oraz cross fit. Aby zdobyć jak najwięcej certyfikatów potrzeba włożenia ogromnej siły i samozaparcia, ponieważ nie da się wszystkiego zrobić się wszystkiego od razu. Należy skupić się na kwestiach, które są najważniejsze dla trenera personalnego, czyli dietetyka i treningu osobistego. W Warszawie jest wiele akademii oraz siłowni, które oferują certyfikowane szkolenia. Dzięki nim można od klientów zawołać nieco więcej pieniędzy, ponieważ dzielimy się innymi swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Aby zostać trenerem personalnym równie istotny jest fakt, aby mieć wyrobione zdolności interpersonalne. Nasz podopieczny musi mieć w nas przyjaciela i oparcie. Musi mieć poczucie, że jesteśmy w tym miejscu dla niego i nie damy mu się poddać ani zawrócić z właściwej dla niego drogi.

Jeżeli osoba ta jest bardzo zamknięta w sobie trzeba znaleźć sposób, który pozwoli nam otworzyć ją, by wyrzuciła z siebie cały żal. Jest to najlepsza terapia na początek zmian, które zajdą dzięki serii treningów, które odbędzie pod okiem trenera personalnego.